ΠΑΟΚ – Μάλμε 3-4: Ο Δικέφαλος προηγήθηκε 3-2, ισοφαρίστηκε στο 90+6′ και αποκλείστηκε στην παράταση

0
24

Ο ΠΑΟΚ πήρε δύο φορές (2-1, 3-2) κεφάλι στο σκορ αλλά ισοφαρίστηκε με buzzer beater στο 90+6′ – Ο Δικέφαλος του Βορρά έμεινε εκτός Champions League αλλά συνεχίζει στα play offs του Europa League – Με ποιον θα διασταυρωθεί

Απίστευτος ο τρόπος που ο ΠΑΟΚ είδε και φέτος να του φεύγει μέσα από χέρια η μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί στους ομίλους του UEFA Champions League.

To ποδόσφαιρο «τιμώρησε» τους Πρωταθλητές Ελλάδας, που μέχρι το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων κρατούσαν την πρόκριση στα playoffs, αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα (3-4) από τη Μάλμε και τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Δείτε ΕΔΩ και τα 7 γκολ του αγώνα

Αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα playoffs του Europa League θα είναι ο νικητής του ζευγαριού Σάμροκ Ρόβερς – Τσέλιε, με την ομάδα από την Σλοβενία να έχει νικήσει το πρώτο ματς στην έδρα της με 1-0. Η ρεβάνς είναι την Πέμπτη (15/8) στις 22:00 στην Ιρλανδία.

Δείτε ΕΔΩ το 3-4

Δείτε ΕΔΩ το 3-3

Δείτε ΕΔΩ το 3-2

Δείτε ΕΔΩ το 2-2

Δείτε ΕΔΩ το 2-1

Δείτε ΕΔΩ το 1-1

Δείτε ΕΔΩ το 0-1